Фиорентина пропусна да разбие Лацио с разлика (ВИДЕО)

719 0

Фиорентина записа първата си домакинска победа над Лацио от 2021 г. насам, след като затвори 26-ия кръг с успех от 2:1. "Ла Виола" имаше възможността да постигне по-убедителен резултат в понеделник вечер, но и дузпа бе пропиляна през втората част.

Лацио страда след загубата

Победителите се отчетоха с много силна игра след почивката и в рамките на осем минути достигнаха до ключовите две попадения за 12-ата победа порез сезона.

В герои за "виолетовите" се превърнаха Кайоде и Бонавентура с головете си в 61-ата и 69-ата минута. Междувременно Гонсалес пропиля наказателен удар минута преди втория гол, а гостите откриха чрез Луис Алберто с последния сигнал за първото полувреме.

Испанецът отправи единствения точен удар през целия мач за столичани, докато домакините създадоха 22 голови положения. С успеха си Фиорентина изпревари Лацио във временното класиране с 41 точки от 26 срещи. Една по-малко имат "орлите" на осмо място.

Още: Аржентинци предрешиха дербито Фиорентина - Интер в различни посоки (ВИДЕО)