Фиорентина обърна Рома и сложи край на мечтите на Моуриньо за Шампионска лига (ВИДЕО)

1729 0

Фиорентина обърна Рома и стигна до ценна победа с 2:1 в мач от предпоследния кръг на Серия А у дома. Късно в мача "виолетовите" се добраха до два гола, които допринесоха за успеха.

Срещата започна чудесно за "вълците", които още в 11-ата минута откриха чрез Стефан Ел Шарауи. До края на първата част отново звездата на Рома можеше да отбележи, но не успя да оползотвори шанса, който получи в 45'.

Video edited on Kapwing

Втората част бе доста равностойна, но футболистите на Фиорентина избухнаха във финалните минути на редовното време. В 85' Мандрагора свали за Лука Йович, а той се разписа за 1:1. Само 3 минути по-късно пък Иконе направи обрата пълен, оформяйки крайното 2:1.

По този начин Рома се прости с шансовете си да достигне до Шампионска лига чрез Серия А. "Вълците" са шести с 60 точки и изостават на 4 пункта от четвъртия Милан. Единственият шанс Рома да стигне до турнира на богатите е, ако си осигури триумфа в Лига Европа.

Фиорентина пък е на девето място с актив от 53 пункта.