Фиорентина изпусна потресаващ Ювентус в безименното дерби (ВИДЕО)

844 0

Фиорентина пропусна златна възможност не само да вземе точка като гост на Ювентус, но дори и да победи "старата госпожа". "Виолетовите" загубиха с 0:1 след куп пропуснати положения и греда на Нико Гонсалес през втората част.

Голям късмет за Юве!

Ювентус изнесе един от най-слабите си мачове през сезона - торинци имаха двойно по-малко удари от Фиорентина, през последните двайсетина минути почти не излизаха от собствената си половина, а владението им на топката бе под 30%!

Още: Наполи обърна Монца, за да спре лоша серия и да доближи зона "Европа"

Ювентус-Фиорентина е едно от най-старите съперничества в Италия, датиращо още от зората на Серия А. Интересното е, че досега то не е получило конкретно наименование, подобно на "Дерби дела Капитале" (Рома-Лацио) или "Дерби дела Мадонина" (Милан-Интер).

Ювентус би Фиорентина с много късмет

Единственото попадение вкара Федерико Гати в 21-та минута. Филип Костич центрира от корнер, ударът на Бремер с глава се отби от страничната греда, но топката попадна в Гати, който нямаше как да сгреши на празна врата.

В 84-та минута Фио пропусна страхотен шанс да изравни, след като Белтран от пет метра без да иска шутира в краката на съотборника си Мбала Н'Зола, който беше малко пред голлинията на Юве.

С победата "старата госпожа" натрупа актив от 62 точки и заема третото място, а "виолетовите" са едва 10-ти с 43 пункта.

Още: Бившият световен шампион Месут Йозил се обясни в любов на Ювентус

Рома счупи каръка срещу Лацио и е новият император на Рим! (ВИДЕО)

Великото изпълнение на Кристиано Роналдо, за което светът още говори, навърши 6 години (ВИДЕО)