Фиорентина и Наполи поделиха точките във Флоренция

808 0

Фиорентина и Наполи завършиха наравно 1:1 в двубой от 27-и кръг на Серия А, който се игра във Флоренция.

Испанският защитник на "виолетовите" Маркос Алонсо откри резултата в 6-ата минута, а изравнителният гол падна в ответната атака и бе дело на острието на неаполитанците Гонсало Игуаин. Този гол стана за аржентинеца 25-и в 27 срещи от италианското първенство.

Наполи има актив от 58 точки, с който заема второ място в класирането, изоставайки от Ювентус с 3 пункта. Фиорентина е на четвърта позиция с 53 точки.

В другия двубой от кръга, игран в понеделник, Лацио загуби от Сасуоло с 0:2.