Два гола на Мората доближиха Ювентус на 4 точки от върха в Серия А

1370 0

Италианският гранд Ювентус записа трета поредна шампионатна победа, след като надви Сампдория с 1:3 като гост в мач от 29-ия кръг в Серия А. В герой за "бианконерите" се превърна Алваро Мората, който отбеляза две от попаденията в срещата.

В 23-ата минута защитникът Мая Йошида си отбеляза автогол и Ювентус поведе. Десет минути по-късно "старата госпожа" получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, а зад бялата точка застана Алваро Мората, който удвои преднината на "зебрите".

В 74-ата минута Антонио Кандрева изпусна дузпа за Сампдория. Десет минути по-късно Абделхамид Сабири все пак успя да намали изоставането на домакините, но в 88-ата минута Локатели намери Мората, който вкара втория си гол в срещата и оформи крайното 1:3.

След победата Ювентус заема отново четвърта позиция, но с 56 пункта и е на само четири точки от лидера Милан, на две зад втория Интер и на една зад третия Наполи. Сампдория пък е на 16-о място с 23 пункта и е в серия от три поредни загуби.