Дербито на кръга в Италия завърши без победител

Снимка: Francesco Pecoraro/Getty Images

951 0

Интер и Наполи завършиха наравно 1:1 в дербито на 31-вия кръг на италианската Серия А. Резултатът беше открит в 36-ата минута, когато вратарят на "нерадзрурите" Самир Ханданович се опита да пресече центриране, но изпусна топката в собствената си врата. За Интер Ромелу Лукаку и Кристиян Ериксен пропуснаха добри възможности за тима на Антонио Конте.

В 55-ата минута Ериксен изравни резултата със силен удар извън накаателното поле. В 82-ата минута футболистите на Наполи поискаха дузпа след като Пьотр Зиелински падна в наказателното поле. Съдията Даниеле Довери обаче не отсъди наказателен удар.

Така Интер продължава да води в класирането на Серия А като има актив от 75 точки и е на 9 пред втория Милан. Наполи е на пето място и не може да се възползва от загубата на Ювентус, за да влезе в топ 4. Неаполитанци имат 60 точки.

Вижте и как приключи "българското дерби" в Серия А.