Дежавю! Лацио пак се разправи с Интер на „Олимпико“, „орлите“ полетяха към върха

1768 0

Лацио тресна Интер с 3:1 в среща от 3-ия кръг на Серия А, проведена на стадио „Олимпико“ в Рим. След този удар по амбициите на „нерадзурите“, римските „орли“ се изкачиха на върха в класирането.

Така Симоне Индзаги за втора поредна година регистрира поражение при визитата на бившия си тим. През миналия сезон Лацио отново победи Интер с 3:1.

Успехът за домакините донесоха Фелипе Андерсон, Луис Алберто и Педро Родригес. Почетното попадение за гранда от Милано реализира Лаутаро Мартинес.

Така Лацио вече има 7 точки на актива си и зае първото място. Хората на Маурисио Сари нямат загуба от началото на сезона. Интер регистрира първото си поражение. „Нерадзурите“ остават на третата позиция с актив от 6 пункта.

Двата тима за пореден път предложиха истинско зрелище. В 40-ата минута след отличен пас на Сергей-Милинкович Савич в пеналта Фелипе Андерсон с глава матира Ханданович и откри резултата.

Интер се върна в мача с гол на Лаутаро Мартинес в 51-ата минута. Аржентинецът реализира отблизо. Четвърт час преди края Лацио възстанови преднината си. Педро върна към дъгата на пеналта, откъдето Луис Алберто със страхотен шут разстреля Ханданович – 2:1.

В 86-ата минута самият Педро Родригес фиксира крайното 3:1, пращайки топката в далечния ъгъл на стража на гостите след асистенция на Чиро Имобиле.