Торино излезе втори след победа над Палермо с Чочев

1137 0

Торино се поздрави с четвърта победа от началото на сезона и се изкачи на второ място в класирането на Серия А с 13 точки.

"Биковете" надвиха на своя стадион "Олимпико" Палермо с 2:1 и са само на 2 точки зад лидера Интер, който по-късно тази вечер приема Фиорентина в може би най-интересния мач от 6-ия кръг.

Палермо, в чийто състав през всичките 90 минути бе българският халф Ивайло Чочев, пък е 12-и със 7 точки, като днес претърпя трето поражение.

Торино завърши мача с 9 души заради червени картони на Кристиан Молинаро (61) и резервата Джоел Оби (89), но въпреки това спечели трите точки.

Автогол на Джанкарло Гонсалес в 44-ата минута даде аванс на "биковете" в резултата, а в 48-ата минута Марко Бенаси се разписа за 2:0. Джанкарло Гонсалес вкара гол и в правилната врата в 71-ата минута, но гостите от Сицилия така и не съумяха да се доберат поне до равенство.