Болоня продължава да се гаври с италианските грандове и вече е в ТОП 4 (ВИДЕО)

738 0

Болоня на Тиаго Мота продължава да прави фурор и победи Рома като домакин в 16-ия кръг на Серия А с 2:0. В герой за тима се превърна Моро с попадението в 27-ата минута, а автогол си вкара Кристенсен в 49'.

Рома е сред големите изненади на сезона

Припомняме ви, че до този момент победителят вече бе спечелил срещу Лацио с 1:0, а с Наполи и Интер направи ремита (0:0 и 2:2). С неочаквано силното си представяне Болоня вече е на четвърто място във временното класиране с 28 пункта. "Вълците" пък са седми с три пункта по-малко.

Един от най-любопитните моменти в двубоя беше около включването в игра на Ренато Санчес в 46-ата минута и изваждането му в 63'. Първоначално бе пуснат на мястото на Спинацола, а после Бове го замени, макар че не беше контузен.

Това се превърна във втора победа за Болоня в последните пет двубоя срещу Рома, като "вълците" са спечелили само една от останалите срещи. В другите две отборите са си поделили точките.

Още: Издънка! Интер едва не се сгромоляса след комфортна преднина, но запази върха

С изпусната дузпа и вяла игра: Шампионът Наполи отново се препъна, този път в Болоня