Болоня подразни Интер и „нерадзурите“ писаха отличен на съперника си

1082 0

Интер попиля с 6:1 Болоня в среща от 14-ия кръг на Серия А, след като в предишния си двубой загуби дербито с Ювентус. „Нерадзурите“ доминираха тотално на „Сан Сиро“, но гостите откриха резултата, което раздразни момчетата на Симоне Индзаги и те забиха 6 безответи попадения.

Така за втора поредна година грандът от Милано спечели със същия разгромен резултат като домакин на Болоня. „Нерадзурите“ спряха и серията на гостите от три поредни победи в шампионата.

Болоня откри резултата със случаен гол Ликоянис в 22-ата минута. Топката се удари в гърба му при центриране на Орсолини и заблуди Онана – 0:1. Само четири минути по-късно обаче Един Джеко изравни. В 36-ата минута Федерико Димарко от пряк свободен удар направи пълен обрат, вкарвайки първия от двата си гола в мача. Само 6 минути по-късно Лаутаро Мартинес с глава вкара за 3:1.

180 секунди след почивката Димарко реализира за 4:1. Хакан Чалханоглу вкара от дузпа в 59-ата минута за 5:1. Робин Госенс фиксира крайното 6:1 в 76-ата минута.

Така Интер събра актив от 27 точки на 4-ото място. Болоня е 13-ти с 16 пункта.