Болоня наказа Рома в директен мач за Шампионска лига

905 0

Болоня изнесе истинска футболна лекция на Рома, побеждавайки с 3:1 като гост в мач от 33-ия кръг на Серия А.

Какво се случи на "Олимпико"?

В 9-ата минута футболистите на римските "вълци" се възползваха от грешка в защита на гостите. Ел Шаарауи беше оставен сам в наказателното поле и получи страхотен пас по земя от дясно, но изстрелът му бе изключително неточен и топката мина над вратата.

В 13-ата минута Болоня откри резултата след невероятно изпълнение с ножечен удар на Ел Азузи. След попадението се стигна и до напрежение от страна на футболистите на двата тима, но без сериозни последици, като и съдията дори не показа картони.

7 минути по-късно Рома имаше възможност да изравни, но ударът му мина встрани от противниковата врата.

В 41-ата минута гостите можеше да водят с два гола, но ударът на Салеймакерс от пряк свободен удар срещна напречната греда.

греда.

В първата минута от добавеното време на първата част все пак възпитаниците на Тиаго Мота удариха за втори път своя съперник. Първоначално не стана ясно дали топката е преминала гол линията след шута на Зиркезее въпреки усилията на защитник на Рома, но главния съдия даде сигнал, зачитайки попадението.

След почивката домакините започнаха с натиск и по-чест поглед към противниковата врата.

В 51-ата минута Ел Шаараури отправи истински снаряд, но Пош застана пред топката и изчисти с цената на удар в лицето. Все пак бранителят на Болоня се изправи на крака и продължи игра.

4 минути по-късно логичното се случи и домакините намалиха след попадение на Сардар Азмун.

В 65-ата минута Салемакерс беше оставен сам срещу вратаря и по елегантен начин бившият нападател на Милан прехвърли вратаря на домакините, връщайки преднината от два гола за своя тим.

Последва спокойно темпо и липсваха положения пред която и да е от двете врати.

В 85-ата минута домакините опитаха да върнат още едно попадение, но ударът на Пелегрини беше изключително неточен.

В първата минута от добавеното време гол на Кастри от гостите беше отменен заради засада.

До края не се случи нищо по-интересно и нови попадения не паднаха и по този начин футболистите на Тиаго Мота направиха още една важна крачка по пътя си към първо и историческо участие в Шампионска лига следващия сезон.

В класирането "червено-сините" продължават да са четвърти, събирайки актив от 62 точки на две по-малко от третия Ювентус. Рома от своя страна остава на петата позиция с 55 точки.

В следващия кръг римските "вълци" гостуват на Наполи, докато Болоня приема борещия се за оставане в елита Удинезе.

Още: Рома отново наказа Милан и си уреди среща с рекордьора Леверкузен (ВИДЕО)

Официално: Рома обяви решението си за старши треньора Даниеле Де Роси

Слава Богу! Играчът на Рома е добре, дори няма инфаркт! (СНИМКА)

Болоня продължава да се гаври с италианските грандове и вече е в ТОП 4 (ВИДЕО)