Рома отново наказа Милан и си уреди среща с рекордьора Леверкузен (ВИДЕО)

794 0

Рома победи Милан и във втората 1/4-финална среща от Лига Европа. Въпреки червения картон на Зеки Челик, "вълците" не срещнаха особени затруднения и биха с 2:1.

Дежурният гол на Манчини!

В 12-та минута Лоренцо Пелегрини изпълни специалитета си - прав вътрешен удар от разстояние, нацели гредата, а при добавката капитанът Джанлука Манчини не сбърка на празна врата. След няколко минути Милан на свой ред удари напречната греда, след изстрел на Лофтъс-Чийк, но така и не можа да отбележи.

В 22-та минута Рома стигна до втори гол след страхотен шут на Пауло Дибала с левия крак, който се оплете в мрежичката до гредата.

Рафаел Леао, Рома - Милан

Още: Легенда на Милан похвали брат си преди "Дерби дела Мадонина"

След още десет минути Зеки Челик от Рома получи леко пресилен червен картон за груб фал срещу Рафаел Леао и върна искрица надежда на Милан. "Росонерите" получиха право да изпълнят дузпа, малко преди края на полувремето, но след намесата на ВАР, решението бе отменено.

Милан натисна през втората част, но задължението, че трябва да отбележат цели три гола подтисна до крайна степен момчетата на Стефано Пиоли и те не почти не създадоха опасности пред вратата на Рома. Даже напротив - "вълците" на моменти контраатакуваха опасно и Лео Спинацола и Тами Ейбрахам пропуснаха отлични възможности да направят резултата класически.

В 85-та минута "росонерите" все пак стигнаха до гол - Рафаел Леао центрира и Матео Габиа се разписа с глава.

Рома ще се изправи срещу Байер Леверкузен в полуфиналните битки в началото на май.

Официално: Рома обяви решението си за старши треньора Даниеле Де Роси