Божинов не спаси Тернана от полет към дъното

1259 0

Италианският Тернана допусна втора поредна загуба в шампионата на Серия Б, след като бе победен като гост от Про Верчели с 2:1 в мач от 19-ия кръг. Валери Божинов влезе като резерва и остана 15 минути на терена, но не успя да помогне на своя тим.

Чераволо изведе Тернана в резултата в 42-ата минута, но Козендза върна Про Верчели в играта 7 минути по-късно. Божинов влезе на терена в 75-ата минута на мястото на Чераволо, но успя само да види отблизо загубата на своя тим. В 86-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, а от бялата точка Марки не сгреши - 2:1.

Загубата прати Тернана на 15-ото място в класирането, само на 2 точки от зоната на изпадащите.