Безгрешен Милан се доближи на само точка от Наполи в Серия А

1634 0

Италианският гранд Милан разби Дженоа с 0:3 като гост в мач от междинния 15-и кръг в Серия А. "Росонерите" се възползваха от грешката на прекия си конкурент за титлата Наполи, който завърши наравно със Сасуоло, за да се доближат на само точка от първото място.

Златан Ибрахимович откри за тима от Милано в 10-ата минута, а другите две попадения бяха отбелязани от Жуниор Месиаш, съответно в продължението на първата част и в 61-вата минута.

"Росонерите" прекъснаха серия от три мача без победа в Италия. В подреждането възпитаниците на Стефано Пиоли са втори с 35 пункта - с една по-малко от лидера Наполи. Интер е трети с 34 пункта.