Без да си дава зор Рома се справи със Специя и влезе в топ 4 на Серия А

853 0

Рома не изпита проблеми и успя да победи Специя като гост в мач от 19-ия кръг на италианската Серия А. Двете попадения бяха реализирани от Стефан Ел Шарауи и Тами Ейбрахам.

По-голямата част от първото полувреме мина под егиадата на "вълците". В 16-ата минута играчите на Моуриньо имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. В самия край на полувремето Стефан Ел Шарауи откри, след като се възползва от подаване в наказателното поле.

През второто полувреме домакините се посъбудиха, но това не бе достатъчно. 4 минути след подновяването на играта Тами Ейбрахам получи хубаво подаване от Пауло Дибала и оформи крайното 2:0 за Рома, подпечатвайки трите точки за столичани.

По този начин момчетата на Моуриньо са вече четвърти с 37 точки, изравнявайки се с третия Интер. Специя пък е с актив от 18 пункта на 15-ата позиция. На 29 януари (неделя) Рома гостува на лидера Наполи, а Специя ще пътува до Болоня.