Автогол лиши Рома от успех, Моуриньо с първа издънка срещу Лече (ВИДЕО)

916 0

Рома се издъни при гостуването си на Лече в среща от 22-ия кръг на Серия А. Хората на Жозе Моуриньо стигнаха само до 1:1 при гостуването си на скромния тим.

И двата гола в мача реализириха футболисти на „римските вълци“. Роджер Ибанес си вкара нелеп автогол още в 7-ата минута и даде преднина на домакините. Само 10 минути по-късно Пауло Дибала изравни от дузпа.

Двубоят премина и споделено надмощие. В определени моменти и скромният тим на домакините доминираше на терена.

Срещата започна зле за гостите. Роджер Ибанес се опита да изчисти топката при центриране, но неволно я прати в собствената си мрежа, матирайки Руи Патрисио – 1:0.

Все пак „вълците“ се върнаха сравнително в мача. В 17-ата минута Габриел Стрефеца игра с ръка в пеналта и съдията отсъди дузпа. Дибала не сгреши от бялата точка – 1:1.

Video edited on Kapwing

До края и двата тима изпуснаха положения, но не паднаха повече попадения. Така отборите поделиха точките, а Жозе Моуриньо за сефте загуби точки срещу Лече като треньор в Италия.

С добавената точка Рома вече има 41 пункта и дели третото място с Милан. Лече е с 24 пункта на 13-ата позиция.