Аталанта си отмъсти на Лацио и влетя в Топ 3 в Серия А (ВИДЕО+СНИМКИ)

1202 0

Аталанта тресна с 2:0 Лацио насред стадио „Олимпико“ в Рим и се изкачи до третото място във класирането на Серия А. Хората на Джан Пиеро Гасперини си отмъстиха за поражението със същия резултат през есента в Бергамо.

Успехът за „Богинята“ донесоха Давиде Запакоста и Расмус Хьойлунд. „Бергамаските“ нанесоха и първо поражение на „римските орли“ след пет поредни мача без загуба в шампионата.

Запакоста откри резултата в 23-ата минута. Той вкара с удар от движение, матирал Иван Проведел за 0:1.

Последваха пропуски и за двата тима. С такива за домакините се отличи Чиро Имобиле, а за гостите Хьойлунд се озова сам срещу Проведел, но не успя да го преодолее.

Аталанта узакони победата си след почивката, когато доминацията на гостите беше очевидна. В 65-ата Расмус Хьойлунд получи пас от Адемола Лукман на центъра, пое топката и тръгна мощно, след което се освободи от защитник и прати топката в мрежата за 0:2.

Video edited on Kapwing

Със спечелените 3 точки „Богинята“ събра актив от 41 и се изкачи на третото място. Рома и Милан също имат по 41 пункта, но „бергамаските“ са с по-добри показатели. Лацио е 6-ти с 39 точки.