Аталанта разби Милан насред "Сан Сиро" в Серия А

1700 0

Временният лидер в Серия А Милан претърпя тежка домакинска загуба от Аталанта след 0:3 в мач от 19-ия кръг на италианското първенство. Нито Златан Ибрахимович, нито новото попълнение Марио Манджукич успяха да помогнат на "росонерите", които допуснаха едва втората си загуба през сезона след поражението от Ювентус.

В 26-ата минута Госенс намери Ромеро, а той откри резултата за гостите. В началото на втората част пък бергамаските получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Йосип Иличич. В 77-ата минута Дуван Сапата вкара трето попадение, възползвайки се от асистенция на Ромеро.

Малко преди това дебют за Милан направи новото попълнение Марио Манджукич, но неговото влизане не повлия на крайния изход. Въпреки загубата Милан остава лидер в Серия А, тъй като прекият им конкурент за титлата - Интер, също допусна грешка, завършвайки наравно с Удинезе. Милан разполага с 43 точки, докато Интер е с 41. Аталанта пък се изкачи до 4-о място с 36 пункта.