Андреа Пирло обясни защо е сменил Кристиано Роналдо в дербито с Интер

2583 0

Наставникът на Ювентус Андреа Пирло обясни причината за решението си да замени звездата на отбора Кристиано Роналдо в първия полуфинален мач от турнира Копа Италия. Португалецът отбеляза и двата гола за победата с 2:1 на стадион "Джузепе Меаца".

"Разбирам, че Роналдо е бил недоволен от смяната, но беше правилно да му дам почивка преди мача от Серия А, дори ако става въпрос за няколко минути.

Кристиано не може да отговори по-добре на критиките, отколкото го направи днес. Нашият състав е пълен с шампиони и трябва да извличаме максимума от това", заяви Пирло пред RAI Sport.

Роналдо игра до 76-ата минута, когато отстъпи мястото си на Алваро Мората. Ответният мач ще се играе на 9 февруари в Торино. В другия полуфинал ще спорят Наполи и Аталанта.

Междувременно стана ясно, че една от звездите на Интер ще поеме към Висшата лига през лятото (подробности тук).