Сасуоло стана първият тим за сезона, спечелил точка на "Алианц Стейдиъм"

Снимка: Guliver/GettyImages

1369 0

"Обитателят" на втората половина на таблицата в Серия А - Сасуоло, поднесе изненадата в 14-ия кръг на италианското първенство, завършвайки 2:2 с шампиона Ювентус. "Черно-зелените" станаха първият тим през сезон 2019/20, който взима точки от "Старата госпожа" на нейния стадион. "Бианконерите" останаха лидери в класирането, но при победа на Интер над СПАЛ по-късно днес ще станат втори. Сасуоло е на 12-а позиция.

Леонардо Бонучи откри резултата днес в 20', но 3 минути по-късно Джереми Бога изравни, прехвърляйки Джанлуиджи Буфон. Франческо Капуто направи обрат за гостите в 47', а в 68' Кристиано Роналдо изравни от дузпа. При гола на Капуто легендата Буфон направи лековата грешка, а неговият 18-годишен колега Стефано Турати се представи силно днес.

В 20' Леонардо Бонучи стигна до подаване на границата на наказателното поле и със силен удар намери долния десен ъгъл на Турато за 1:0. Три минути по-късно Жереми Бога получи подаване в наказателното поле и прехвърли легендарния вратар на Ювентус за 1:1.

Ветеранът изненада всички, допускайки сериозна грешка в 47'. Той изпусна топката след удар на Франческо Капуто и тя влетя в мрежата му за 1:2. "Бианконерите" обаче не заиграха по-добре и това принуди треньора Маурицио Сари да направи няколко смени. Сред тях, разбира се, беше големият му коз в последно време - Пауло Дибала.

Аржентинецът имаше възможност да отбележи в мача, но изстрелът му спря в тялото на неговия съотборник Кристиано Роналдо, който бе застанал в близост до вкарата. В следващите минути Турати се отчете с няколко добри намеси, като изби изстрел на Роналдо от пряк свободен удар и изстрел на Игуаин отблизо.

Шампионът на Италия се върна в мача в 65', когато Романя игра непозволено срещу Дибала и реферът отсъди дузпа за домакините. Зад топката застана Кристиано Роналдо и равенството бе възстановено. Това бе първи гол за португалеца за клубния му тим в първенството от малко повече от месец насам.

В крайните минути Ювентус натисна съперника и в 88' можеше да стигне до победата след грешка този път на вратаря на Сасуоло. Той също изпусна отбита топка, но все пак успя да я спре пред голлинията.

Аржентинецът имаше възможност да отбележи в мача, но изстрелът му спря в тялото на неговия съотборник Кристиано Роналдо, който бе застанал в близост до вкарата.