31-годишният Давиде Астори почина в съня си


31-годишният Давиде Астори почина в съня си
Снимка: Getty Images/Guliver

4518 0

Трагична вест пристигна от Италия днес. Защитникът на Фиорентина Давиде Астори е починал на едва 31-годишна възраст.

Футболистът е умрял в съня си в хотел "La di Moret" в навечерието на мача от 27-ия кръг на италианската Серия А срещу Удинезе. Вероятната причина за трагедията е инфаркт.

"Всички във Фиорентина сме дълбоко потресени и принудени да обявим, че нашият капитан Давиде Астори почина. Отчитайки целият ужас и деликатност на тази ситуация, призоваваме медиите към проявяване на човечност, на първо място като знак на уважение към неговото семейство", обявиха от Фиорентина в официално съобщение.

Астори започна професионалната си кариера в Милан. Освен във Фиорентина, той игра за Каляри и Рома. На сметката си защитникът има 14 мача и 1 гол за националния отбор на Италия.

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички