16 години по-късно: Вратар на Милан блесна с асистенция! (ВИДЕО)

2887 0

26-годишният вратар на Милан Майк Манян успя да стори нещо, което никой на този пост в отбора не бе успял да направи през последните 16 години и повтори постижение на известния страж на "росонерите" от близкото минало - Дида.

В момента момчетата на Стефано Пиоли играят срещу Сампдория в среща от 25-ия кръг на италианската Серия А. При успех днес те ще изпреварят временно Интер на върха, който е с мач по-малко от тях.

На почивката резултатът е 1:0 в полза на Милан, а "Сан Сиро" видя как Манян даде асистенция на Рафаел Леао, който със страхотен дрибъл завърши атаката и даде ранен аванс на домакините осем минути преди първия съдийски сигнал.

*В крайна сметка Милан спечели мача (подробности в линка)

Последният случай, при който вратар на "червено-черните" се отчита с асистенция датира от 2006 година - бразилецът Дида дава голов пас в мач срещу Асколи!