Волфсбург излъга Гент и също е на четвъртфинал в Шампионска лига

591 0

Немският вицешампион Волфсбург се класира за четвъртфиналите в Шампионска лига, след като съумя да отстрани белгийския шампион Гент с общ резултат 4:2.

Днес на "Фолксваген Арена" "вълците" стигнаха до труден успех с 1:0 над своя съперник,след като буквално проспаха първото полувреме. През вторите 45 минути обаче Дракслер и компания натиснаха своя съперник, като натискът беше материализиран 16 минути преди края.

Тогава Юлиян Дракслер проби през отбраната на Гент, нахлу в наказателното поле и успя да изведе на стрелкова позиция Шюрле. Той беше точен на празна врата и донесе победата на "вълците".

Така след успех с 3:2 в първата среща Волфсбург продължава напред в турнира, като ще разбере следващия си съперник на 18-и март (петък) - след изиграването на всички осминафинали в турнира.