Волфсбург за малко да изпусне победата над Гент

827 0

Волфсбург победи като гост с 3:2 Гент в първия осминафинален двубой на двата тима в Шампионска лига.

„Вълците” доминираха в срещата до 80-ата минута, в която водеха с 3:0, но във финалните 10 минути намалиха темпото и домакините  успяха да върнат две попадения.

С гол на Юлиян Дракслер в 44-ата минута гостите от Волфсбург поведоха. В 54-ата минута отново Дракслер и в 60-ата Макс Крузе доведоха резултата до 3:0 за гостите.

Домакините успяха да се върнат в двубоя и да запазят шансове за реванша, след като Свен Кумс в 80-ата минута и Калифа Кулибали в 89-ата минута вкараха по един гол за Гент, за крайното 2:3.

Реваншът е на 8 март на "Фолксваген Арена".