Вдъхновен Майнц отложи купона на Байерн Мюнхен (ОБЗОР)

Снимка: Alexander Scheuber/Getty Images

1427 0

Майнц 05 поднесе сензацията в Бундеслигата, като победи лидера Байерн Мюнхен с 2:1. Още в началото Майнц беше по-активният отбор и в третата минута Джонатан Буркарт се разписа във вратата на Мануел Нойер. В 10-ата минута Дени Латза нацели гредата, а в 19-ата изстрелът на Дани да Коста също срещна гредата.

В 37-ата минута Филип Мвене центрира от фал и Куаисон засече топката и я прави в мрежата за 2:0. Секунди преди края Роберт Левандовски вкара почетно попадение за баварците и оформи крайното 2:1.

В друг мач от кръга Борусия Дортмунд победи Волфсбург като гост с 2:0. И двата гола бяха дело на Ерлинг Холанд, като норвежката звезда се разписа в 12-ата и 68-ата минута. Борусия остана и с човек по-малко, след като Джуд Белингам беше изгонен в 59-ата минута.