Ударно завръщане на Холанд изведе Дортмунд до 12-ти пореден успех в дербито с Гладбах

1784 0

Борусия Дортмунд победи Борусия Мьонхенгладбах с класическото 3:0 като домакин в дербито от първия кръг на немската Бундеслига. С основна роля за победата на "жълто-черните" бе нападателят на тима Ерлинг Холанд, който отбеляза две от попаденията в срещата.

Дербито се оказа специално и за младата надежда на Борусия - 17-годишният Джовани Рейна, който вкара първия гол в срещата в 35-ата минута. В началото на втората част Борусия получи дузпа, реализирана от Холанд. В 77-ата минута отново Холанд направи резултата класически, а асистенцията дойде от Джейдън Санчо.

Така Борусия "отвърна на удара" на шампиона Байерн, който вчера разби Шалке с 8:0, и ги изравни по точки. За Гладбах пък това бе 11-то поредно поражение от този съперник в шампионата и 12-то поредно във всички турнири.