След двете поредни разочарования: Байерн Мюнхен би трудно Фрайбург в Бундеслигата

1076 0

Германският шампион и хегемон в последните години Байерн Мюнхен се съвзе след двете големи разочарования (загуба от Борусия Мьонхенгладбах с 2:3 и отпадане за Купата на Германия след дузпи срещу Холщайн) и победи трудно с 2:1 Фрайбург в двубой от Бундеслигата на Германия.

Футболистите на Ханзи Флик можеха да победят далеч по-убедително, но Серж Гнабри и Лерой Сане на няколко пъти, както и Леон Горецка, Джошуа Кимих и Корентен Толисо, останаха на милиметри от попаденията. Левандовски пък нацели гредата в 59-ата минута.

Именно полякът бе извел баварците напред в резултата още в 7-ата минута, когато получи подаване от Томас Мюлер в наказателното поле и прецизно насочи топката в мрежата. Гостите изравниха в 62-рата минута, когато се стигна до късметлийско разбъркване и гол с глава за Петерсен.

Байерн Мюнхен все пак стигна до така важния втори гол чрез Томас Мюлер. Той падна 15 минути преди края, а за него асистира Лерой Сане, който намери Мюлер на прекрасна позиция и вторият не сбърка.