Шокиращо отпадане на гранд за Купата на Германия

1469 0

Доскорошното немско страшилище Вердер (Бремен) продължава да ужасява своите фенове, след като днес понесе поредно срамно поражение.

След като "бременските музиканти" се представят колебливо в Първа Бундеслига, сега тимът отпадна и от турнира за Купата на Германия след шокираща загуба с 3:1 от Арминия (Билефелд).

Някога Арминия играеше в елита на Германия, но в момента тимът от Билефелд играе в трета дивизия и се очакваше Вердер с лекота да стигне до четвъртфиналите.

Очакванията обаче не се оправдаха, след като още в 32' Юнглас реализира след асистенция на Шулц - 1:0, а в 57' Шупан удвои аванса на своите.

Фритц даде някаква надежда на Вердер за продължения с гол 14 минути преди края, но в 82' всичко беше решено от втория гол на Юнглас - 3:1 за третодивизионния отбор.

В другия двубой Волфсбург пренесе силната си форма и за Купата, след като безпроблемно надигра с 2:0 като гост Ред Бул Лайпциг. Головете отбелязаха Калигури (21) и Клозе (57).

В момента своите мачове играят Байерн Мюнхен (срещу Браушвайг) и Борусия Мьонхенгладбах (срещу Кикерс Офенбах).