Вълците гонят Байерн след голово шоу

Снимка: Guliver/Getty Images

1534 0

Волфсбург победи Вердер Бремен с 5:3 като гост в последния мач от 23-ия кръг на германската Бундеслига. Победата на "вълците" ги остави на второ място на 8 точки след лидера Байерн Мюнхен. Волфсбург вече 11 поредни шампионатни мача не познава вкуса на поражението, което е изравнен рекорд.

Двата отбора започнаха офанзивно и си размениха голове още в началните минути. Златко Юнузович откри за Вердер в 9-а минута, но секунди по-късно Даниел Калигури изравни за Волфсбург. Ситуацията се повтори малко по-късно: Франко Ди Санто направи 2:1 за Вердер в 16-а минута, а Максимилиян Арнолд изравни след две минути. Нелеп автогол на Виейриня в 28-а минута отново даде преднина на Вердер.

При този резултат дойде почивката, а през второто полувреме Волфсбург сътвори впечатляващ обрат след два гола на Бас Дост (48, 51) и един на Калигури (53), негов втори в мача.