Хофенхайм прати Дортмунд за студена вода и си тръгна с трите точки от "Сигнал Идуна Парк" (ВИДЕО)

604 0

Хофенхайм хвърли бомбата на 23-тия кръг в Бундеслигата. Зинсхаймци порязаха Борусия Дортмунд с 3:2 като гост и разклатиха много сериозно поста на старши-треньора Един Терзич. При едно евентуално отпадане от ПСВ за Шампионска лига е много вероятно босненецът да бъде уволнен.

Това бе първа победа за Хофе срещу Дортмунд от над четири години, а трите точки ги изстреляха на седма позиция с общо 30. Борусия пък остава четвърти с 41 пункта.

Мачът започна взривно – защитата на Дортмунд сбърка много леко и дебнещият за такива грешки Илас Бебу откри резултата за Хофенхайм още във втората минута.

Още: Байерн се сбогува с Бекенбауер след победа с голове на Мусиала и Кейн, както и постижение на Нойер (ВИДЕО)

Силна първа част, разруха след почивката....

Вестфалци моментално сгънаха съперника си в неговата половина и положенията започнаха да валят. Марсел Сабицер нацели гредата малко след гола, а в 20-та минута Оливер Бауман спаси по блестящ начин удар на Дониел Мален.

Холандското острие не сгреши малко по-късно, когато Марко Ройс отклони топката с глава към него след корнер и изравни резултата. В 25-та минута обратът бе завършен – Ройс центрира от пряк свободен удар и Нико Шлотербек с глава разстреля Бауман за 2:1. След попадението мачът се успокои и не се стигна до нови сериозни ситуации.

Голът на Дониел Мален не стигна на Дортмунд

Още: Борусия се поизпоти, Байер громи, а Фрайбург се издъни за Купата на Германия (ВИДЕО)

Втората част също стартира умерено, но Хофенхайм постепенно по-сериозно започна да търси изравнителното попадение. Първо грешка на Риерсон едва не бе наказана, а в 61-та минута след отлична контраатака Макс Байер пое топката малко след центъра, напредна, стреля от дъгата на наказателното и след рикошет топката се озова в мрежата на Дортмунд.

Четири минути по-късно немислимото се случи. Щах получи пас на ръба на засадата и предостави топката на Байер, който от упор разстреля Майер – 2:3!

В 74-та минута положението за „жълто-черните“ можеше да стане катастрофално, но Майер успя да спаси удара с глава на Джон Брукс. В ответната атака Никлас Фюлкруг излезе на добро положение, но изстрелът му с левия крак бе твърде неточен.

Борусия изпусна златен шанс в продължението на срещата. Емре Джан остана абсолютно непокрит след едно центриране, но от кристална позиция с глава прати топката над напречната греда.