Саарбрюкен изхвърли и Мьонхенгладбах след Байерн и Айнтрахт за Купата на Германия (ВИДЕО)

2559 0

Големият хит в германския футбол през настоящия сезон - Саарбрюкен, продължава да изумява цяла Европа! Във вторник вечер третодивизионният отбор изхвърли трети гранд от страната си в турнира за Купата на Германия...

Това никога не е било очаквано

На 1/4-финалите деветият в Трета лига се наложи с 2:1 над елитния Борусия Мьонхенгладбах. Крайният резултат бе оформен чрез обрат от Кай Брюнкер. Той реализира победното попадение в последните секунди от добавеното време.

Трябва да се отбележи, че почти през цялото време резултатът бе равен, тъй като голямото шоу бе още в първия четвърт час - Хак откри за гостите (8'), но Наифи бързо изравни при тежките метеорологични условия на "Лудвигспарк". Така аутсайдерът спечели петата официална среща между отборите и първа в турнира.

Цели 24 години отборите не бяха играли в официална надпревара, но през лятото се срещнаха в контрола и Борусия се наложи с 2:1. Така Саарбрюкен отстранява четвърти пореден отбор и в следващата фаза очаква Кайзерслаутерн.