Изумителен Байер! В истинска драма Леверкузен обърна и изхвърли Щутгарт от Купата на Германия (ВИДЕО)

1083 0

Байер Леверкузен не спира да изумява футболния свят. "Аспирините" продължават към 1/2 финалите на Купата на Германия след драматичен успех над Щутгарт.

Резултата в 11-тата минута на срещата откри Валдемар Антон. 5 минути след началото на второто полувреме Роберт Андрих изравни резултата. 8 минути по-късно Крис Фюрих отново изведе гостите напред.

Току влезлият като резерва Адли възстанови паритета в 66-ата минута. Крайното 3:2 и успеха на домакините донесе Джонатан Тах с гол в последната минута от редовното време.

Така възпитаниците на Шаби Алонсо продължиха изумителната си серия от вече 30 двубоя без загуба. Дуелът бе главна репетиция преди голямото дерби срещу Байерн Мюнхен.

"Аспирините" се изправят срещу баварците в пряка битка за първото място в Бундеслигата. Евентуален успех за Байер би означавал много голяма крачка към така мечтаната титла. Към момента тимът е първи с 52 точки на сметката си - с 2 повече от основния си конкурент. Двубоят между тях ще се състои в събота от 19:30 часа (българско време).

Как протече срещата?

Въпреки равностойното начало на мача, Щутгарт удари първи. Гостите откриха след изпълнение на корнер. Валдермар Антон засече центрирана на втора греда топка. Централният защитник бе забравен от Едмонд Тапсоба, а грешката струваше скъпо. (11')

в 24-ата минута играчите, треньорите и феновете на Байер Леверкузен. Ито влезе остро в краката на Джереми Фримпонг, без да играе с топката. Главният съдия Даниел Шлагер изчака преглеждане от ВАР, което единствено потвърди първоначалното му отсъждане - само корнер.

В 40-тата минута Патрик Шик възстанови паритета. Чешкият нападател се възползва от блокирана топка и от непосредствена близост изравни резултата. Попадението обаче бе отменено поради засада.

4 минути по-късно отново пред Шик се отвори страхотна възможност да реализира. Той се озова очи в очи с противниковия страж, на метър от вратата, но не съумя да го преодолее.

Байер можеше да се върне в мача още в 3-тата минута след подновяването на играта. Патрик Шик излезе на много добра стрелкова позиция, но отново Нювел впечатли с хубава намеса.

Леверкузен го стори само минута по-късно. С перфектен фалцов удар зад дъгата на наказателното поле Робърт Андрих намери горния десен ъгъл, възстановявайки паритета.

Щутгарт обаче реагира по най-добрия възможен начин. В 58-ата минута Крис Сюрих се озова в пеналтерията на домакините, непокрит, с топка в крака. Той се възползва от това и с хубав шут в горния ляв ъгъл изведе отново своя тим напред в резултата.

"Аспирините" можеха отново да изравнят силите в 63-тата минута. Флориан Виртс навърза много добре двама противникови бранители в наказателното поле на Щутгарт. Той обаче се засуети и изгуби топката. Изстрел все пак бе отправен от негов съотборник, който обаче профуча покрай страничния стълб.

3 минути по-късно току влезлият като резерва Адли стори това, което Виртс не успя. Все пак, именно германецът изведе крилото по левия фланг. Мароканецът демонстрира страхотна скорост, оставяйки зад себе си Ито и неутрализирайки Нюбел.

В 78-ата минута Денис Сундаф се освободи по страхотен начин от противников играч. С хубаво движение той финтира друг такъв и от близко разстояние стреля, но Ковар плонжира и улови.

Обичайният заподозрян Флориан Виртс отново "блесна" с изумително отиграване. Германският национал прехвърли великолепно всичко полеви играчи, поставяйки топката върху главата на Джонатан Тах, който поведе Леверкузен към победа.