РБ Лайпциг сломи Байер Леверкузен и продължава да гони Байерн в Бундеслигата

995 0

Тимът на Ред Бул Лайпциг надигра Байер Леверкузен с 1:0 като домакин в големия сблъсък от 19-ия кръг на Бундеслигата. По този начин "червените бикове" се върнаха на победния път след загубата в предишния кръг и продължават да таят надежди, че ще застигнат лидера Байерн Мюнхен.

Единственото попадение в срещата отбеляза Кристофър Нкунку в началото на второто полувреме. През първата част гол на Марсел Забицер беше отменен заради засада. Малко след това Флориан Вирц изпусна добър шанс за Байер пред противниковата врата.

В 62-рата минута Александър Сьорлот разтресе вратата на Байер, след като уцели гредата. Греда уцели и Забицер в продължението на мача. Лукас Аларио пък можеше да изравни за Леверкузен в края на срещата, но Гулаши спаси.

Така Лайпциг остава на второто място в Бундеслигата с актив от 38 точки - на седем зад лидера Байерн, който по-рано днес победи Хофенхайм. Байер Леверкузен е на четвърто място с 32 пункта, като вече изглежда твърде далеч от върха в Бундеслигата.