РБ Лайпциг се възползва от грешката на Байерн и се залепи плътно зад тях в Бундеслигата

1024 0

Отборът на Ред Бул Лайпциг победи Херта Берлин с резултат 0:3 като гост в мач от 22-рия кръг на Първа Бундеслига. "Червените бикове" се отърсиха от грешките в мача с Ливърпул през седмицата и постигнаха ценен успех, който ги доближи на само две точки зад лидера Байерн Мюнхен.

В събота баварците допуснаха изненадващо поражение от Айнтрахт, което позволи на Лайпциг да ги застигне и да се върне в битката за титлата. Днес "биковете" поведоха в резултата след 28 минути игра, когато Марсел Забицер се разписа, възползвайки се от асистенция на Дани Олмо.

В 71-вата минута Норди Мюлер удвои преднината на своя отбор и внесе спокойствие в редиците на Лайпциг, които успяха да затворят мача и да вземат трите точки. В края на мача Вили Орбан добави още едно попадение за "биковете". Така Лайпциг вече разполага с 47 точки на втора позиция - с две по-малко от Байерн, който е с 49. Херта е на 15-о място с 18 пункта.