РБ Лайпциг препъна лошо Борусия (Дортмунд) и им нанесе втора загуба за сезона

1532 0

РБ Лайпциг изненадващо победи Борусия (Дортмунд) в мач от 6-ия кръг на Първа Бундеслига. Домакините от РБ надвиха с 3:0 след голове на Вили Орбан, Доминик Собослай и Амаду Айдара.

Това е едва втора загуба за "жълто-черните" в първенството през новия сезон след 2:3 от Вердер през август. Лайпциг записва втория си успех в стартовите 6 срещи.

За победата помогна ранен гол на Орбан, който в 6-ата минута се възползва от центриране от корнер в наказателното поле и с удар с глава открит резултата.

В края на първата част (45') Собослай овладя топката, нагласи си и с изстрел от дистанция намери горния ляв ъгъл, за да шокира още повече тима от Дортмунд.

Класиката беше оформена от Амаду Айдара в 84'. Той бе изведен от Тимо Вернер и хладнокръвно прати топката в мрежата на Александър Майер.

В класирането Борусия (Дортмунд) е на четвъртото място с 12 спечелени точки. Изоставянето от лидера Байерн е по голова разлика. РБ Лайпциг заема 10-ата позиция с 8 спечелени точки дотук.