Отменен гол в 90' беляза нов провал на Борусия Дормунд: Байерн Мюнхен с шанс за върха (ВИДЕО)

3585 0

Водачът във временното класиране на Бундеслигата - Борусия Дортмунд, даде начало на 30-тия кръг в надпреварата с неочаквано реми при визитата на Бохум - 1:1.

Единствените две попадения паднаха още в началото на срещата - Лосила откри в 5-тата минута, а Адейеми изравни след 120 секунди. Гостите се "скъсаха" от пропуски през първата част, които в крайна сметка провалиха плановете на "жълто-черните", но и самият край бе изключително драматичен.

Причината е попадението на опитния Матс Хумелс в заключителните секунди на редовното време, което обаче моментално бе отменено поради засада.

По този начин възпитаниците на Терзич добавят само една точка към актива си и вече водят само с два пункта на големия си съперник - Байерн Мюнхен, приемащ Херта Берлин в неделя.

Бохум пък направи нова крачка към оставане в германския елит, след като със своите 28 точки има преднина от 3 пункта пред "зоната на изпадащите".

Следете всичко най-интересно от Бундеслигата със SportLive.bg!