От радост в отчаяние: Фенове на Хамбургер нахлуха, за да отпразнуват завръщането в елита, но потънаха в сълзи (ВИДЕО)

1770 0

Феновете на Хамбургер нахлуха на терена в неделя, за да отпразнуват това, което в този момент означаваше директна промоция в Бундеслигата. И завръщане във висшата лига на германския футбол след изпадане през сезон 2017/18.

От радост в отчаяние

Въпреки това, въпреки че успяха да победят Зандхаузен като гост с 1:0, автоматичното промотиранее зависи от случилото се в мача между Хайденхайм и Ян Регенсбург.

До 90-ата минута Хайденхайм губеше с 2-1 като гост на Ян Регенсбург, но с голове в третата и деветата минута на добавеното време успяха да обърнат резултата и да се изкачат като шампиони на Втора Бундеслига.

Така Хамбургер завърши на трето място във втора германска дивизия и все още има шансове за промоция. Но за да го направят, те ще трябва да победят в плейофа срещу Щутгарт, който е на 16-о място в Бундеслигата. Победителят ще играе в немската първенство през следващия сезон.