Обещаващ талант на Байерн Мюнхен "заблестя", но баварците сгрешиха срещу Щутгарт

1728 0

Байерн Мюнхен допусна късно изравняване от Щутгарт в шестия кръг на Първа и направи 2:2 с "швабите" на "Алианц Арена". Попаденията за баварците реализираха обещаващото ново попълнение Матис Тил в 36-ата минута и Мусиала в 60-ата, докато Фюрих изравни временно в 57-ата минута, а Гираси оформи крайното 2:2 във втората добавена минута към редовното време.

По този начин германският колос достигна до трето поредно равенство в Бундеслигата след тези при гостуването на Унион Берлин и домакинството на Борусия Мюнхенгладбах. Въпреки това, тимът заема първа позиция във временното класиране, но още в следващите дни може да бъде изместен от Фрайбург, Унион или Майнц.

Баварците бяха по-настойчиви през цялото време, като контролираха топката в 63% от времето и междувременно създадоха 18 голови положения, докато гостите стигнаха до 19 по-малко.

Новото попълнение на домакините - Матис Тил, съумя да открие резултата и головата си сметка в 36-ата минута, когато изстреля неспасяемо воле от границата на наказателното поле. Преди това шампионите създадоха още две чисти положения чрез Кимих и Гнабри.

В 52-рата минута Гируси успя да излъже противниковите играчи и мушна топката около Нойер, като по този начин възстанови равенството, но ВАР отмени попадението. "Швабите" обаче изравниха 5 минути по-късно от редовна позиция чрез Фюрих.

До края на срещата двата тима си размениха по още едно попадение. Първо Мусиала възстанови преднината на баварците при точно час игра, но привържениците видяха драматичен край на вълнуващата среща.

В 92-рата минута гостите получиха право за изпълнение на дузпа, след като първоначално Сиру Гираси се струполи в наказателното поле. Съдията първо подмина ситуацията, но впоследствие ВАР разгледа положението и отсъди нарушение. Така Гираси са нагърби с изпълнението и го стори безпогрешно!

Вижте останалите новини от Първа Бундеслига!