Набиращищият скорост Волфсбург тресна Борусия Дортмунд и спря възхода на „жълто-черните“

1464 0

Волфсбург удари с 2:0 Борусия Дортмунд в среща 14-ия кръг на Бундеслигата. По този начин „вълците“ сложиха край на серията от три поредни победи на жълто-черните в шампионата, а тимът на Нико Ковач записа трети пореден успех.

В герои за домакините се превърнаха Мики Ван де Вен и Лукас Нмека. Първият се разписа още в 6-ата минута с глава след центриране от корнер. Нмека влезе като резерва и фиксира крайния резултат в първата минута на добавеното време с удар от пеналта.

Така серията на Волфсбург набъбна на 7 поредни мача без поражение в Бундеслигата и общо 8 във всички турнири. Селекцията на Нико Ковач е като преродена и постепенно набира скорост.

Като цяло Дортмунд имаше териториално превъзходство през по-голямата част от двубоя. Хората на Един Терзич пропиляха куп положения. Домакините също имаха своите възможности, но разчитаха предимно на контраатаки.

С прибавените 3 точки Волфсбург вече има 20 точки и е на 9-ото място. Борусия Дортмунд е на 4-ата позиция с 25 пункта.