Борусия Дортмунд се развихри за полувреме и отнесе Бохум, 17-годишен стана герой

1249 0

Борусия Дортмунд разби с 3:0 гостуващия Бохум в среща от 13-ия кръг на германската Бундеслига. Момчетата на Един Терзич записаха трета поредна победа в шампионата и се изкачиха на трето място във временното класиране.

В герой за „жълто-черните“ се превърна Юсуфа Мукоко. Той вкара две от попаденията за домакините в 8-ата и втората допълнителна минута на първото полувреме. Между головете му се разписа и Джовани Рейна от дузпа в 12-та минута. Така хората на Един Терзич решиха всичко още преди почивката.

17-годишният нападател можеше да се превърне в най-младия футболист, записал хеттрик в Бундеслигата, но нямаше кой знае какви добри възможности да реализира трети гол. Гостите също пратиха веднъж топката в мрежата на Дортмунд. Попадението на Филип Хофман в 28-ата минута обаче бе отменено от ВАР заради засада.

Така Борусия събра актив от 25 точки и е трети в таблицата. Бохум остава 17-ти със 7 пункта.

Двубоят на „Сигнал Идуна Парк“ предложи много емоции, а ето какво доведе до … революция на Борусия Дортмунд.