Майнц показа на Ювентус как да бие Байерн на "Алианц Арена"

1088 0

Майнц 05 върна до някаква степен интригата за титлата в Първа Бундеслига, след като нанесе немислимо поражение на Байерн Мюнхен с 2:1, и то като гост на "Алианц Арена".

След силен натиск на Байерн, гостите успяха да излязат напред в резултата след гол на Самперио. Ариен Робен върна "черната машина" в мача 26 минути преди края, но Кордоба шокира гостите 4 минути преди края и донесе победата на тима на Тодор Неделев.

Това е първо поражение за Байерн у дома през настоящия сезон, където баварците са изключително убедително и обикновено бият съперниците си с разлика. Това поражение пък дава шанс на Борусия (Дортмунд) да се намеси в битката за титлата, след като "жълто-черните" стигнаха до успех с 2:0 над Дармщатд като гост.

В момента Байерн е с 62 точки, като Борусия изостава с 5 точки след междинния кръг в Германия.