Байерн се сбогува с Бекенбауер след победа с голове на Мусиала и Кейн, както и постижение на Нойер (ВИДЕО)

3092 0

Байерн Мюнхен и 75 хиляди на "Алианц Арена" се сбогуваха подобаващо с Франц Бекенбауер, който си отиде от нашия свят миналата неделя (на 7 януари). Баварците победиха с 3:0 тима на Хофенхайм в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата след две попадения на Джамал Мусиала и едно на Хари Кейн.

Байерн Мюнхен и Хофенхайм си казаха сбогом с Франц Бекенбауер

Развой на Байерн Мюнхен - Хофенхайм

Още: Стриктното правило в Байерн Мюнхен, с което всички нови трябва да се примирят

Цялостно, футболистите на мениджъра Томас Тухел не успяха да убедят с играта си, но се възползваха от своите положения и вкараха, въпреки че такива за тима на гостите също не липсваха.

Резултатът бе открит от Джамал Мусиала в 18-ата минута. Младият германец получи топката от Лирой Сане в наказателното поле и от малък ъгъл успя да се разпише за 1:0.

Комбинацията Сане - Мусиала бе отговорна и за второто попадение в 70'. страхотно двойно подаване между двамата германци отключи за втори път отбраната на Хофенхайм и талантът на баварците заби второто си попадение в срещата на опразнената врата.

Още: Севиля преговаря за преотстъпен от Челси в Бундеслигата

Крахът за гостите бе пълен в 74-ата минута. Гриша Промел не бе убедителен в свое влизане, което се оказа твърде остро и главният арбитър му показа втори жълт картон и той бе принуден да остави своя тим с 10 човека на терена.

В първата минута на добавеното време Хари Кейн оформи крайното 3:0. Английският капитан бе оставен лице в лице със стража и с мощен удар вкара своя гол №22 за сезона в 16 мача.

*Междувременно Мануел Нойер записа мач №500 с екипа на баварците и го отбеляза подобаващо със суха мрежа.

С победата Байерн Мюнхен се доближава само на точка до лидера Байер Леверкузен с 41 пункта в актива си. Хофенхайм продължава да е на седмата позиция с 24 точки.

Тимо Вернер пред завръщане във Висшата лига, отива в кръвен враг на бившия си Челси