Дортмунд сгази Мьонхенгладбах след обрат, Ройс с 3 асистенции

986 0

Борусия (Дортмунд) размаза Борусия (Мьонхенгладбах) в мач от 13-ия кръг на Първа Бундеслига. "Жълто-черните" се наложиха над своя съперник с 4:1 след обрат.

Гостите от Мьонхенгладбах откриха изненадващо резултата на "Сигнал Идуна Парк" още в 6-ата минута. Точен от границата на накзателното поле бе Рафаел.

Само минута по-късно обаче Пиер-Емерик Обамеянг върна равенството в двубоя, след асистенция на Марко Ройс.

Обратът бе осъществен от Лукаш Пишчек в 15-ата минута, като той се разписа с глава за 2:1.

Борусия (Дортмунд) затвърди преднината си в 64-ата минута, когато Усман Дембеле вкара за 3:1, отново след асистенция на Ройс.

Четири минути по-късно, след прекрасна акция дортмундци успяха да стигнат до разгром. Дембеле подаде на Ройс, той мина през защитата на гостите и с пета подаде на Обамеянг, който не се поколеба и мушна топката във вратата на Ян Зомер.

С двата гола в домакинския мач Обамеянг вече има 15 попадения на сметката си през настоящия сезон.

Успехът прати Борусия (Дортмунд) на четвъртото място в класирането, след като досега те бяха на седмо място. Тимът на Томас Тухел има 24 точки.

Борусия (М) падна с една позиция и вече е 14-и с 13 спечелени точки. Тимът няма победа в последните си шест мача в първенството.