Манчестър Сити взе трудна точка в Гладбах (ВИДЕО)

901 0

Английският гранд Манчестър Сити измъкна равенство 1:1 срещу Борусия Мьонхенгладбах и си гарантира място на 1/8-финалите на турнира. “Гражданите” обаче окончателно загубиха шансове да изместят испанския шампион Барселона от първото място в групата.

Немският отбор от своя страна ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа след Нова година

Пред пълните трибуни в Гладбах германците първи стигнаха до гол, след като в 23-ата минута капитанът Ларс Щиндл пусна остро тпоката в наказателното поле, където след лек рикошет в противников футболист, тя достигна до границата на наказателното поле, а Рафаел разстреля Клаудио Браво.

След хубава, многоходова атака Кевин де Бройне намери с прострелно центриране Давид Силва във вратарското поле, за когото не бе проблем да протегне крак и да изравни.

Второто полувреме започна изключително неприятно за домакините от “Борусия-Парк”, след като заради едно глупаво нарушение в центъра на терена капитанът Щиндл получи втори жълт картон и преждевременно напусна терена.

десетина минути по-късно Фернандиньо последва Щиндл, след като за втори път в срещата бе декориран в жълто и двата отбора завършиха двубоя с 10 души на терена.

Борусия Мьонхенгладбах - Манчестър Сити 1:1

1:0 Рафаел 23’

1:1 Силва 45

Мьонхенгладбах: 1. Зомер, 17. Венд, 24. Янтшке, 5. Щробъл, 3. Кристенсен, 30. Елведи, 16. Траоре (23. Хофман 41’), 19. Джонсън, 13. Щиндл, 8. Дахуд (4. Вестергаард 60’), 11. Рафаел (28. Хан 84’)

Старши треньор: Андре Шуберт

Манчестър Сити: 1. Браво, 11. Коларов, 30. Отаменди, 24. Стоунс, 21. Силва, 15. Навас, 25. Фернандиньо, 8. Гюндоган, 17. Де Бройне, 7. Стърлинг (3. Саня 68’), 10. Агуеро

Старши треньор: Джозеп Гуардиола

Жълти картони: Щиндл 20’, Дахуд 49’, Янтшке 69, Рафаел 71 (Мьонхенгладбах), Фернандиньо 43’ (Сити)

Червени картони: Щиндл 51 (Мьонхенгладбах); Фернандиньо 63’ (Сити