Борусия се измъчи при гостуването си на Хановер

Снимка: Getty images/Gulliver

1275 0

Макар и с човек повече, Борусия Дортмунд записа трудна победа в 26-ия кръг на Бундеслигата с 2:3 като гост на Хановер 96.

Двата отбора се надиграваха през първия четвърт час.

Марко Ройс успя да намери в малкото наказателно поле Аубамеянг, която вкара в левия ъгъл за 0:1 в 19-ата минута.

Хановер взе инициативата в последвалите минути, което даде резултат в 31-ата. Битенкор продължи към Щиндл, който изскочи зад защитата и вкара в десня ъгъл на Вайденфелер – 1:1.

Битенкор бе близо до нов гол за домакините, но от удобна позиция стреля високо над вратата 5 минути по-късно.

Впечатленията от асистенцията му се изпариха, когато остави тима си с 10 души за втори жълт картон в 55-ата минута. Борусия се възползва максимално от предимството си, когато 2 минути по-късно Ройс намери непокрития Кагава, който на празна врата отново изведе гостите напред – 1:2.

Те повишиха преднината си 4 минути по-късно, когато Кагава пусна диагонален пас към Аубамеянг, който плонжира и вкара за 1:3.

Ройс можеше да реши всичко в 82-ата минута, но ударът му отскочи от ръцете на вратаря и след удар в гредата излезе в ъглов удар.

Хановер все пак върна един гол 2 минути по-късно, когато Щиндл намери Кейотаке, който с плътен изстрел от границите на наказателното поле направи 2:3.

Борусия запазва 10-ото си място с 33 точки.