Волфсбург си върна ритъма, Борусия (М) бие лесно като домакин

Снимка: Getty images/Gulliver

1321 0

Вторият в класирането на Бундеслигата Волфсбург се върна на пътя на победата, след като днес надигра лесно с 3:0 гостуващия Фрайбург.

Кевин Де Бройне стреля отлично от пряк свободен удар в 18', за да открие резултата, а до края на полувремето "вълците" пропуснаха да разбият своя съперник, а най-деен в пропуските беше Бас Дост.

Едва 12 минути преди края на мача домакините решиха всичко в срещата, когато Родригес изпълни точно дузпа за 2:0. Крайното 3:0 беше оформено  от Арнолд, който конвертира в гол подаване на Де Бройне.

С успеха си "вълците" отново дръпнаха с 9 точки пред 3-ия Борусия Мьонхенгладбах, който удари с 2:0 Хановер у дома в последния мач от 25-ия кръг на шампионата.