Борусия Дортмунд взе своето срещу Унион Берлин (ОБЗОР)

Снимка: Photo by Friedemann Vogel - Pool/Getty Images

1380 0

Борусия Дортмунд спечели домакинството си срещу Унион Берлин с 2:0 в мач от 30-тия кръг на Бундеслигата. В 27-ата минута съдията отсъди дузпа за Борусия Дортмунд. Зад бялата точка застана Ерлинг Холанд. Вратарят Андреа Луте спаси изстрела, но Марко Ройс беше точен при добавката. В 88-ата минута Рафа Герейро оформи крайния резултат.

В друг мач Хофенхайм обръна Борусия Мьонхенгладбах от 0:2 до 3:2. Гладбах поведе през първата част с попадения на Аласан Плеа в 25-ата минута и Валентино Лазаро в 45-ата. През втората част обаче Хофе бързо се върна в мача, като Андрей Крамарич намали резултата в 49-ата минута. В 60-ата Иляс Бебоу изравни в 60-ата. Пет минути по-късно отново Крамарич порази вратата на гостите.

Четири кръга преди края начело в класирането продължава да е Байерн Мюнхен със 71 точки, следван от РБ Лайпциг с 61. Вофлсбург се изкачи на третата позиция с актив от 57, докато Айнтрахт Франкфурт има 56.