Борусия (Дортмунд) се разправи с Волфсбург, докато Байерн страдаше

Снимка: Guliver/GettyImages

1455 0

Докато Байерн Мюнхен страдаше във Франкфурт, Борусия (Дортмунд) нямаше такива проблеми и победи с класика Волфсбург у дома, пред 80 200 зрители. "Жълто-черните" се наместиха на второто място в класирането в Първа Бундеслига, където лидер е Борусия (Мьонхенгладбах). Волфсбург е на седма позиция.

Все пак, на Борусия му беше нужно повече от полувреме, за да открие резултата. В 52' Торган Азар стори това с неспасяем удар в долния ляв ъгъл на Перван. Шест минути по-късно Рафаел Гереро получи страхотно подаване в наказателното поле и отправи изстрел по трева, насочвайки го в долния десен ъгъл - 2:0.

В 69' се наложи намесата на Марвин Хитц след удар на Жоао Сантош, а в 81' чудесен удар на Азар премина на косъм от лявата греда. Третият гол в мача, трети за домакините, беше след точно изпълнена дузпа на Марио Гьотце в 88-ата минута. Единадесетметровият наказателен удар бе отсъден заради игра с ръка на Джефри Брума.