Борусия (Дортмунд) надви Мьонхенгладбах и за Купата на Германия

Снимка: Guliver/GettyImages

1038 0

Тимът на Борусия (Дортмунд) надигра у дома Борусия Мьонхенгладбах с 2:1 в двубой от втория кръг на турнира за Купата на Германия.

След нулева първа част "жълто-черните“ се оказаха в ролята на догонващи в 71-ата минута, когато Маркус Тюрам откри резултата за лидера в Бундеслигата. Десетина по-късно, обаче гостите вече изоставаха след двете попадения на Юлиан Брандт. Той първо възстанови равенството след асистенция на Лукаш Пишчек, а малко след това реализира отново след подаване на Торган Азар.

Така възпитаниците на Люсиен Фавр продължиха в следващата фаза на надпреварата, а това беше и втори успех над Гладбах в последните дни след този в първенството.