Борусия Дортмунд се подхлъзна в дербито с РБ Лайпциг

917 0

РБ Лайпциг записа важен успех над Борусия Дортмунд в дербито от 11-тия кръг на Бундеслигата. РБ започнаха по-уверено като Кристофър Нкунку в 13-ата минута беше много близо до гола, но се подхлъзна и ударът му беше лесно хванат от Кобел.

В 29-ата минута все пак Нкунку се възползва от пас на Йошко Гвардиол, излезе очи в очи с вратаря и откри резултата. В 52-ата минута Тома Мюние намери Марко Ройс в наказателното поле и капитанът на Борусия изравни.

В 68-ата минута Нкунку изработи положение за нападателя Юсуф Поулсен, който беше точен за 2:1 и донесе победата на Лайпциг. Така РБ вече е на 5-то място с 18 точки. Борусия е на втора позиция с 24.